Ana sayfa Ofis Word’de satır aralığını değiştirme

Word’de satır aralığını değiştirme

22010
2
PAYLAŞ

Word’de satır aralığını değiştirme

Metin satırları arasındaki ya da tüm bir belgeyi için paragraflar arasındaki boşluk miktarını değiştirmek için en hızlı yolu, aynı anda her ikisini de değişir Tasarım sekmesinde ki Paragraf aralığı seçeneğini kullanmaktır.
Satır aralığı ayarlama
 1. Tasarım ‘ ı > Paragraf aralığı.Paragraf Aralığı seçenekleri Tasarım sekmesinde görüntülenir.
 2. Yerleşik altında imlecinizi her aralığı seçeneği taşıyın ve satır aralığının nasıl değiştiğine dikkat edin.
 3. Aşağıdakilerden birini yapın:
  • İstediğiniz seçeneği seçin.veya
  • Belgenizi tek boşluk istiyorsanız, Paragraf boşluğu Yok’u seçin,

NOT : Bu, kullanmakta olduğunuz stil ayarlarını geçersiz kılar. Özgün ayarlara dönmek karar verirseniz, Tasarım ‘ ı > Paragraf aralığı ve Stil kümesi altında bir seçenek belirleyin. Seçenek Varsayılan, yukarıda gösterildiği gibi olabilir veya geçerli stil adı gösterilir.

Belgenin bir bölümünde satır aralığını değiştirme
 1. Değiştirmek istediğiniz paragrafları seçin.

  İPUCU : Belgenin tamamını ve yalnızca belirli paragraflar için satır aralığını değiştirmek istediğiniz karar verirseniz, Ctrl + A tuşlarına basın. Bu tuş bileşimi, belgenizdeki tüm metni seçer.

 2. Giriş > satır ve paragraf aralığı.Satır ve Paragraf Aralığı seçenekleri Giriş sekmesinde görüntülenir.
 3. İstediğiniz zaman veya menünün altındaki Satır aralığı seçenekleri‘ni seçin satır aralığı sayısını seçin ve ardından Paragraf iletişim kutusunda aralığı‘nın altında istediğiniz seçenekleri seçin.Aralık seçenekleri Paragraf iletişim kutusunda vurgulanır.

  Olmasını istediğiniz boşluk miktarını girin ve önce veya sonra kutusunda seçilen paragraflardan önceki veya sonraki aralığı değiştirmek isterseniz.

Varsayılan satır aralığını değiştirme

Varsayılan satır aralığını 1.15 Word içinde olur. Varsayılan olarak, boş bir çizgiyle paragrafları izlenir ve başlıklar üzerindeki bir boşluk vardır.

 1. Giriş > satır ve paragraf aralığı > satır aralığı seçenekleri.
 2. Paragraf iletişim kutusunda, aralık altında satır aralığını ayarlamak için satır aralığı açılır menüsünde bir öğe seçin.Word'de gösteren Girintiler ve aralıklar sekmesindeki paragraf iletişim kutusunun ekran görüntüsü.
 3. Önce ve sonra kutularına paragraf aralığını gerektiği gibi değiştirin ve ardından Varsayılan Ayarla‘ ı seçin.
 4. İletişim kutusunda, tüm belgeleri Normal şablonu temel alan Seç > Tamam.varsayılan satır aralığını ayarlama iletişim kutusu

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK