PAYLAŞ

KVM SWITCH NEDİR ?

Kısaca Tek monitör, Cift kasa yı aynı anda kullanmanıza olanak sağlayan bir aparat.

KVM Switch (Keyboard-Video-Mouse Switch), tek bir klavye mouse ve monitor ile birden fazla bilgisayar ya da sunucuyu kontrol etmemizi sağlayan bir cihazdır. KVM Switch’ler üzerinde klavye, mouse ve monitör girişleri ve çıkışarı bulunur. Her bir bilgisyarın klavye mouse ve monitor girişleri KVM Switch’e bağlanarak iletişim sağlanır. KVM Switch üzerindeki kontroller ile
istenilen bilgisayar ya da sunucuya geçiş yapılarak kullanım sağlanır. Analog ve Dijital olarak iki tip olarak bulunabilien KVM Switchler genelde sunucu yönetiminde çok büyük kolaylıklar sağlıyor. Her bir Server’a ayrı ayrı klavye mouse takmaktansa bir KVM Switch ile hepsine erişilebiliyor.

İlgili resim

 

Peki ne için kullanılır? 

Kvm Switch ile elinizde 2 bir kasa var ve birine oyun İnternet vs. diğerine hiç bir şey kurmak ve bağlamak istemiyorsanız kullanabilirsiniz. Ben programa için kullandığım bilgisayara hiç bir şey yükleyip gereksiz eklenti hataları ile karşılaşmamak için kullandım. Tabi İnternetsiz oyunsuz olmaz diyorsanız, diğer bilgisayara da oyun İnternet ve günlük işleriniz için kullanın benim kullandığım cihazda sadece CTRL+çift space ile kasadan kasaya geçiş yapıyordum. Ve aşırı keyifli bir sistem olmuştu.

Eğere elinizde 2. bir kasa atıl şekilde duruyorsa sadece bir aparat ile diğer bilgisayarınızdan da yararlanabilirsiniz.

İnceleme için bir kaç ürün;

  1. Ürün için Tıklayınız.
  2. Ürün için Tıklayınız.
  3. Ürün için Tıklayınız.

Siteler ile ilgili herhangi bir sponsorluk yoktur. sadece ürün anlatımı için kullanılmaktadır.

 

BİR CEVAP BIRAK